Biudžetinė įstaiga
Parko g. 14, 31140 Visaginas
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188711925
Tel. (8 386) 60 246
Faks. (8 386) 31 286
El. p. visaginas@visaginas.lt

Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Tarybos posėdžių transliacija
Naujienos
#MYLIU VISAGINĄ!

Rugpjūčio 3–5 d. per Visaginą nuvilnijo didžiausia tradicinė miesto šventė – Visaginas svetingai ir nuoširdžiai atšventė 43-ąjį gimtadienį! Šiais metais šventės šūkis ir pavadinimas – „#Myliu_Visaginą!“ kvietė visaginiečius iš visų pasaulio kampelių susiburti kartu ir pasveikinti mylimą miestą. Šventinė programa buvo kaip niekad gausi renginių, pramogų ir puikių emocijų.

Rugpjūčio 3 d. miesto šventinių renginių maratoną pradėjo Aleksejaus Gončiarovo fotoparodos „Miestas-partneris Dagda – Visaginui“ atidarymas. Parodos autorius – patyręs žurnalistas, publikavęs 35000 nuotraukų nacionaliniuose ir regioniniuose Latvijos leidiniuose. 2017 m. buvo pripažintas Dagdos krašto kultūros metų žmogumi.
Šią dieną savivaldybės bendruomenei taip pat pristatyta dinaminė erdvė „Drugelių slėnis“, projektas „Švęsk Visaginą!“ ir Romučio Matkevičiaus (Matusos) knyga „Visagino kraštas ir jo žmonės amžių vilnyse“. Specialiai miesto gimtadieniui sukurtoje interneto svetainėje sveskvisagina.lt Visaginą su gimtadieniu galėjo pasveikinti kiekvienas norintis (sulaukėme sveikinimų iš 7 pasaulio šalių!). Taip pat čia buvo galima rasti detalią šventinių renginių programą. Knygos apie Visagino miesto apylinkių praeitį pristatyme ne tik diskutuota apie mūsų krašto praeitį, gėrėtasi senųjų dainų ir dūdmaišio melodijomis – svečiai taip pat turėjo galimybę pirmieji aplankyti būsimojo Visagino muziejaus erdves.
Pirmąją šventės dieną užbaigė „Muzikinis saulėlydis prie Visagino ežero“ – Visagino atlikėjų ir svečių akustinis muzikinis vakaras bei meno pleneras. Šiame renginyje netrūko romantikos – žiūrovai grožėjosi saulėlydžiu, mėgavosi kino klasika tapusiu filmu „Atostogos Romoje“. Po jo skambėjo ir lyriškos, ir smagios bei energingos dainos, puikiai pažįstamos ir mylimos publikos. Puiki nuotaika lydėjo visus susirinkusiuosius.

Rugpjūčio 4-osios rytą visaginiečius pažadino skambios ir linksmos mini orkestro fanfaros – budinti miestą ir sveikinti su gimtadieniu pradėjo daugumą Visagino kiemų aplankęs „muzikinis žadintuvas“. Žvaliai pradėję dieną visaginiečiai ir miesto svečiai galėjo prisijungti prie daugybės nuotaikingų renginių, vykusių miesto erdvėse – buvo galima save išmėginti įvairiuose sporto turnyruose, pasigėrėti bendruomenės kolektyvų kūrybinių veiklų bei pasirodymų gausa, gauti naudingų praktinių patarimų, kaip rūpintis sodu ir daržu. 
Vidurdienį miesto bendruomenė pirmą kartą susirinko į šventinius „Visagino gimtadienio pusryčius“ – už ilgo stalo susėdo, naminiais skanėstais ir geru žodžiu dalijosi gausus būrys visaginiečių. Sveikinimai miestui skambėjo įvairiausiomis kalbomis – lietuvių, ukrainiečių, rusų, totorių... Tikimės, kad tai buvo graži naujos tradicijos pradžia, ateityje dar labiau sutelksianti miesto gyventojus ir svečius.
Šventinę programą tęsė iškilmingas savivaldybės tarybos posėdis. Į šventinį tarybos posėdį atvyko miestų partnerių delegacijos iš Obninsko (Rusijos Federacija), Slavutičo (Ukraina), Dagdos (Latvija) ir Varmės Lidzbarko (Lenkija), Visagino miesto Garbės piliečiai, taip pat Zarasų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Arnoldas Abramavičius ir kiti garbingi svečiai.
Iškilmingas posėdis prasidėjo Lietuvos Respublikos himnu, po to sveikinimo žodį tarė merė Dalia Štraupaitė, savo kalboje pabrėžusi, kad nors Visaginas ir yra jauniausias Lietuvos miestas, gali didžiuotis savo žmonėmis, jų pasiekimais ir tradicijų margumynu. Tylos minute tradiciškai pagerbti iškilūs žmonės, kūrę bei puoselėję Visaginą.
Į šventę atvykę Visagino miestų partnerių delegacijų vadovai taip pat pasveikino visus miesto gimtadienio proga. Po šventinių pasisakymų buvo iškilmingai pasirašyta Visagino savivaldybės ir Obninsko miesto (Rusijos Federacija) bendradarbiavimo sutartis. Posėdžio metu taip pat buvo apdovanoti labiausiai nusipelnę Visagino savivaldybei ir gyventojų gerovei žmonės, garsinantys Visagino vardą. Posėdį papuošė Visagino auksinių balsų – mokytojos ekspertės Vitos Pimpienės auklėtinių atliekamos dainos.
Po pietų šventiniai renginiai persikėlė į naujas miesto erdves. Vaikų karalystėje netrūko juoko, išdaigų, stebuklų ir kūrybos. Čia tradiciškai įteikti ir „Mažojo visaginiečio“ pasai gimusiems 2017 m. rugpjūtį – 2018 m. liepą, iš suneštų vaikų žaisliukų sukurtas nuotaikingas gimtadienio „tortas“. Vėliau Visaginą triukšmingai pasveikino baikeriai – įspūdinga jų kolona, apsukusi garbės ratą aplink miestą, sustojo Santarvės aikštėje, kur visi norintys galėjo apžiūrėti motociklus ir su jais įsiamžinti.
Šventinę programą vainikavo didysis vakaro koncertas, kuriame kiekvienas galėjo rasti kažką artimo širdžiai – skambėjo miestų partnerių atvežti muzikiniai sveikinimai, jaunųjų Visagino talentų balsai, žiūrovai galėjo mėgautis Deivio ir Erikos Dženings pasirodymais bei nuostabiu fejerverku. Po šventinio saliuto žiūrovų minią linksmino grupė „Drozdy“ ir DJ Simona Bandita.

Rugpjūčio 5 d. Šv. apaštalo Pauliaus bažnyčioje buvo laikomos šv. Mišios už Visaginą ir visaginiečius.
Nuoširdžiai dėkojame visiems, prisidėjusiems prie šios įsimintinos šventės rengimo – organizatoriams, partneriams, dalyviams ir, žinoma, žiūrovams. Bendromis jėgomis sukūrėme įsimintiną šventę mūsų bendruomenei ir miesto svečiams. Ačiū Jums visiems už tai, kad ši šventė buvo kupina gražių akimirkų, gerų emocijų ir šypsenų.

Nuotraukų galerija.

TwitterAtgal Spausdinimo versija Archyvas
Komentarų sąrašas (0)
 Prisijungimas gyventojams

MUS RASITE ČIA
                                                          Miesto schema 

RENGINIŲ
KALENDORIUS
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829300102
Lapkritis
    2018     
 
NAUJIENŲ
PRENUMERATA
Įveskite savo el. pašto adresą:
Įveskite paieškos raktinį žodį:
VARTOTOJŲ
STATISTIKA
Iš viso apsilankė: 27720596
Šiandien apsilankė: 21148
Dabar naršo: 194

 

 
© Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smartweb sistema