Visagino savivaldybė - Lankytinos vietos

Biudžetinė įstaiga
Parko g. 14, 31139 Visaginas
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188711925
Tel. (8 386) 60 246
Faks. (8 386) 31 286
El. p. visaginas@visaginas.lt

Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Tarybos posėdžių transliacija
Lankytinos vietos

Visagino savivaldybė – nedidelė, bet labai jauki teritorija. Prieš milijonus metų šia teritorija slinkęs ledynas suformavo unikalų kraštovaizdį, kuris iki šių dienų puošiasi kalvomis ir ežerų akimis. Netoliese – Nemuno ir Dauguvos upių takoskyra, savivaldybės paribyje – didžiausias Lietuvos ežeras Drūkšiai. Pačiame mieste – žavingas Visagino ežeras, kurio smėlėta pakrantė ir ją supantys šilai pasyviai ar aktyviai pailsėti atvilioja ir mažą, ir didelį, ir nuolat čia gyvenantį, ir svečią. Čia idealios sąlygos leisti laisvalaikį mėgstantiems slidinėti, bėgioti, važinėti dviračiu, irkluoti, plaukioti, žaisti tenisą, užsiiminėti kita aktyvia veikla ar tiesiog pasilepinti pirtyje, grožio salone ar, atsitolinus nuo šurmulio, pamąstyti žvejojant, grybaujant, uogaujant...

Laiko tėkmėje susiformavo savita šalies paribio kultūrinė aplinka. Naują šios vietovės kultūros klodą sukūrė miesto statytojai. Daugiakultūrė miesto bendruomenė gali džiaugtis galimybe taip betarpiškai, dalyvaujant renginiuose pažinti kitų tautų kultūras. Darniai čia švenčia armėnų, baltarusių, lenkų, lietuvių, rusų, ukrainiečių, vokiečių bendruomenės. Miestelėnai susitinka Joninėse, Miesto šventėje, kantri muzikos festivalyje „Visagino country“, tautų kultūrų festivalyje „Rudeninės“, tarptautiniame monospektaklių festivalyje „Visagino atspindys“.

Netikite, kad taip yra? Apsilankykite! Nes čia viskas būtent taip.

 

 

 

 
 
 

Miesto simbolis  
Priešais Visagino savivaldybės administracijos pastatą ant aukštos stelos į plaukiančius debesis išskleidęs sparnus kyla paukštis – pirmasis miesto simbolis. Visaginas iki uždarant IAE atominę elektrinę  buvo vienos iš galingiausių pasaulyje atominių elektrinių palydovas, todėl miesto herbe pavaizduota gervė, heraldikoje nuo seno simbolizuojanti atsargumą ir budrumą.
Paminklinis miesto akmuo  
Pradėjus Ignalinos atominės statybas, pradėti kurti ir naujo miesto planai. 1975 m. vasarą jėgainės statybininkai prie pirmųjų daugiabučių namų pamatųatvežė didžiulį riedulį, kurio kontūrai daug kam primena Lietuvą. Šis riedulys tapo kertiniu miesto akmeniu, o diena (rugpjūčio 10), kai jis čia buvo pastatytas, paskelbta miesto gimimo diena.
IAE informacijos centras  
Daug informacijos apie Ignalinos atominę elektrinę ir jos istoriją galima sužinoti Ignalinos atominės elektrinės informacijos centre. Centras įkurtas 1995 m. liepos mėnesį. Iki 2011 metų sausio 1 dienos jame organizuota daugiau kaip 4 000 ekskursijų, apsilankė apie 82 tūkstančius lankytojų iš 25 pasaulio šalių. Ekskursija nemokama, trunka iki 2 val. Informacijos centrą galima aplankyti darbo dienomis nuo 8.00 iki 16.00 val., apie vizitą reikia pranešti iš anksto. 
 
Drūkšinių k., Visaginas
Telefonas (8 386) 29 911 
El. paštas info@iae.lt
http://www.iae.lt/lt/informacijos-centras/
Akvariumų salonas    
Akvariumų salonas įkurtas 2000 m. sausio mėn. Akvariumų ekspozicija išdėstyta 140 kv. m plote, kuriame eksponuojami vienuolika 600 litrų talpos, trys 700 litrų talpos, dvylika 80–100 litrų talpos akvariumų. Juose gyvena, auga ir dauginasi daugiau kaip 100 rūšių tropinių kraštų gėlavandenių žuvų – nuo centimetrinių neonų iki kilograminių piranijų, pusmetrinės gėlavandenės murenos.
Jūriniuose akvariumuose puikuojasi koralinis gruperis, sparnuotė, žuvys drugeliai, klounai, chirurgai ir kt.
Vandenyje žaliuoja tropinių kraštų augalai (net madagaskarinė plūdrė).
Viename iš akvariumų, tarp Lietuvos ežerų žuvų, gyvena keli vėžliai.
 

Jaunystės g. 21, Visaginas. 
Mob. 8 686 15 021 
El. paštas aquasaloon@dkd.lt 
Darbo laikas antradieniais–šeštadieniais 12–19 val.
Bilieto kaina:
suaugusiesiems – 4 Lt; 
vaikams, moksleiviams – 2 Lt.

Salono salė nuomojama įvairaus pobūdžio renginiams.

 Etnografijos ir mokyklos istorijos muziejus 

Muziejuje gausu namų apyvokos daiktų, darbo įrankių, avalynės (medpadžių, kurpių, vyžų). Šiuo metu yra 46 eksponatai iš Lapušiškio dvarelio, kunigo Vincento Taškūno tėvo namų. Kunigas Taškūnas daug nuveikė šio krašto labui. Jis priklausė Kazimiero draugijai, kuri 1930 metais pastatė paminklą 500-ųjų Vytauto mirties metinių proga. Šis paminklas dabar stovi Kalviškių kaime. 
Šiuo metu muziejuje yra du ekspozicijos skyriai: etnografinis ir mokyklos istorijos.

Taikos pr. 21, Visaginas
 Tel. (8 386)  72 758
 El. paštas verdene@dkd.lt
 www.verdene.dkd.lt

 Antrojo pasaulinio karo aukų kapas Taikos pr. ir Kosmoso g. sankryžoje 
Jis atsirado 1984 m., kai Liaudėnų kaimo (Visagino sav.) apylinkėse buvo atkasti ir perkelti keturių karių palaikai. Jų asmenybės neidentifikuotos. 1996 m. miesto Antrojo pasaulinio karo veteranų iniciatyva buvo parengtas projektas, o 1998 m. pastatyta plytų stela su užrašu „1939–1945“.
 Visagino Šv. apaštalo Pauliaus parapijos bažnyčia (Santarvės g. 1, Visaginas)
  Bažnyčia pradėta statyti 1995 metais, pagrindiniai statybos darbai baigti 2001 metais. Tai šiuolaikinės architektūros pastatas su keturkampe varpine.

 

Visagino stačiatikių parapijos Šv. Panteleimono cerkvė (Taikos pr. 4, Visaginas)
Pastatas pradėtas statyti 1993 m. 2001 m. jis pertvarkytas į cerkvę, kuri buvo pavadinta kankinio ir gydytojo Panteleimono vardu, nes tai vienas iš labiausiai garbinamų šventųjų tarp stačiatikių. 
 Visagino stačiatikių parapijos Jono Krikštytojo gimimo cerkvė (Sedulinos al. 73A, Visaginas) 
  Ši cerkvė šiuolaikinės architektūros kūrinys. Tai dviejų aukštų plytų mūro pastatas, baigtas statyti 1992 metais. Cerkvės vieta patogi parapijiečiams, ji yra daugiabučių gyvenamųjų namų kvartale. Čia vyksta pamaldos, krikštijami parapijiečiai.

 

 Magūnų kaimo kapinaitės ir koplyčia 
Magūnų kaimas – viena seniausių Visagino apylinkių vietovių, istorijos šaltiniuose žinoma
kaip Breslaujos pavieto gyvenvietė. XVII amžiaus pradžioje čia vyko teismo procesas, jame už raganavimą buvo nuteisti myriop keli vietos gyventojai.
Dabartinės kaimo kapinaitės siejamos su Gūrio (Kalnėno) dvarininko Butlerio vardu. 1833 m. čia jis palaidojo savo mažametį sūnelį ir pastatė virš jo kapo koplytėlę. Koplytėlė sumūryta iš lauko akmenų, panaudojant rišamąją medžiagą – kalkes. Medinės dalys nudažytos geltonai ir baltai (aplink duris). Priekinėje (durų) pusėje yra 4 baltai dažytos kolonos. Koplytėlės viršūnę užbaigia mažas kaltinis kryžius – saulutė.
Kapinėse yra daug ir įvairių paminklų, kai kurie iš jų – seni (datuojami nuo 1891 m.).
Magūnų kaimo kapinaitės ir koplyčia įrašytos į kultūros paveldo objektų registrą.
Kalviškių kaimo kryžius Vytauto didžiojo 500-osioms mirties metinėms paminėti
Neturint archyvinių dokumentų sunku spręsti, kada atsirado kaimas, žinoma tik, kad 1783 m. Breslaujos parapijos vizitacijos knygoje Kalviškiai ir keli artimi kaimai paminėti kaip dvarininko Juzefo Burego valda. Tai yra pirmosios rašytinės žinios apie kaimą. Kartografijoje kaimas pirmą kartą pavaizduotas 1845 m. carinės Rusijos trijų varstų mastelio žemėlapyje. 
Kalviškių kaimas įdomus tuo, kad čia gyveno vieni Jakučiai. Kalbininkai Jakučių pavardę randa jau XVI a. dokumentuose. Senovėje Kalviškiai buvo eilinis kaimas, su gatve per vidurį.
Nuo seno Kalviškių pašonėje, Užkalviškėje, Petravičių sodyboje buvo kryžius, todėl kalviškiečiai laikė garbės reikalu pastatyti savąjį.
Akmenis vežė ir kryžių statė visas kaimas. Statyba vyko ne vienus metus. Nebuvo technikos, todėl teko daryti specialius takus užristi akmenims (kai kurie akmenys svėrė 200–300 kg). Buvo planuota, kad kryžius bus 22 m aukščio, tačiau skubant užbaigti sustota ties 16 m. Kryžius pastatytas Vytauto Didžiojo 500-ųjų mirties metinių sukaktuvėms paminėti.
   

   

Paskutinis atnaujinimas: 2015-11-11 13:56:57
 Prisijungimas gyventojams

MUS RASITE ČIA
                                                          Miesto schema 

 

RENGINIŲ
KALENDORIUS
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Rugsėjis
    2017     
 
NAUJIENŲ
PRENUMERATA
Įveskite savo el. pašto adresą:
Įveskite paieškos raktinį žodį:
VARTOTOJŲ
STATISTIKA
Iš viso apsilankė: 10068929
Šiandien apsilankė: 9422
Dabar naršo: 123
 
© Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smartweb sistema