Biudžetinė įstaiga
Parko g. 14, 31139 Visaginas
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188711925
Tel. (8 386) 60 246
Faks. (8 386) 31 286
El. p. visaginas@visaginas.lt

Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Tarybos posėdžių transliacija
Naujienos
KONFERENCIJA ,,EMOCINIO INTELEKTO UGDYMAS“

Birželio 7 d. ,,Žiburio“ pagrindinėje mokykloje vyko Panevėžio ir Utenos apskričių besimokančių tinklų mokyklų konferencija ,,Emocinio intelekto ugdymas“, kurioje dalyvavo Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos, Zarasų rajono Salako pagrindinės mokyklos, Utenos Rapolo Šaltenio progimnazijos, Utenos vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“, Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos, Utenos vaikų lopšelio-darželio „Gandrelis“ pedagogų komandos.
Konferencijos tikslas – pasidalinti sėkminga patirtimi, kaip ugdyti vaiko emocinį intelektą, ugdant savęs pažinimo savybes ir sudarant prielaidas sėkmingesniam mokinių emocinio intelekto ugdymui.


Konferencijos metu pranešimus skaitė ir patirtimi dalinosi Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos ir Visagino švietimo pagalbos tarnybos psichologė Aldona Giržadienė, Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos socialinė pedagogė Lina Cicėnienė, Visagino vaikų lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ auklėtoja metodininkė Jūratė Briskmanienė, Zarasų rajono Salako pagrindinės mokyklos dailės, technologijų mokytoja Dovilė Nikitina, Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos psichologė Daiva Šidlauskienė ir Utenos Rapolo Šaltenio progimnazijos socialinė pedagogė Rasa Maniušienė. Buvo kalbama apie emocinio intelekto ugdymo svarbą švietimo įstaigose, emocinio intelekto ugdymą kaip prevencinę priemonę prieš patyčias, emocinės savijautos įtaką visuminiam vaiko ugdymui, emocinį saugumą mokyklose ir ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėse, savęs pažinimą: emocijos ir ribos socialinių emocinių įgūdžių formavimą dailės ir technologijų pamokose.
Konferencijoje pabrėžta, kad emocinis ugdymas kartais vadinamas trūkstama grandimi, kuri susieja akademines žinias su sėkme mokykloje, šeimoje, bendruomenėje, darbo vietoje ir gyvenime. Todėl vienas iš pagrindinių uždavinių ugdymo procese – formuoti pozityvaus mąstymo nuostatas, tinkamas vaikų elgesio strategijas, kurios pagerintų bendravimo įgūdžius, padėtų išmokti prisiimti atsakomybę už savo veiksmus ir ugdymosi pasiekimus. Formuojant pozityvaus mąstymo ir elgesio nuostatas, svarbu ugdyti vaikų emocines kompetencijas, lavinti pažintinius, socialinius, bendravimo, jausmų suvokimo, savikontrolės įgūdžius. Konferencijos metu buvo atkreiptas dėmesys, kad artimiausi vaikui suaugusieji – tėvai, mokytojai,  vaidina svarbiausią vaidmenį vaiko emocinių socialinių kompetencijų ugdyme. Akcentuota, kad vaiko ugdymas ir jo gebėjimų lavinimas neatsiejamas nuo pozityvių emocijų. Tokių savybių ugdymas kaip empatija, jausmų raiška ir supratimas, valdymasis, gebėjimas prisitaikyti, patikimas kitiems, atkaklumas, draugiškumas, gerumas bei pagarba yra svarbios sėkmei pasiekti. Todėl būtina su vaiku kalbėtis apie įvairius jausmus, juos įvardinti, mokytis pripažinti ir priimti visus jausmus.
Konferencija – tai puiki galimybė mokytojams praturtinti žinias bei pasidalyti darbo patirtimi. Konferencijos dalyviai ne tik pagilino profesines kompetencijas, bet ir susipažino su Visagino kultūros centro edukacinėmis erdvėmis, lankėsi Ignalinos AE Komunikacijos skyriaus ekspozicijų salėse.
Konferencijos dalyviams buvo įteikti Visagino švietimo pagalbos tarnybos kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.
Visagino „Žiburio“ pagrindinė mokykla ir Visagino švietimo pagalbos tarnyba dėkoja Panevėžio ir Utenos apskričių besimokančių tinklų mokyklų pedagogų komandoms už aktyvų dalyvavimą konferencijos darbe.

TwitterAtgal Spausdinimo versija Archyvas
Komentarų sąrašas (0)
 Prisijungimas gyventojams

MUS RASITE ČIA
                                                          Miesto schema 

RENGINIŲ
KALENDORIUS
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Sausis
    2018     
 
NAUJIENŲ
PRENUMERATA
Įveskite savo el. pašto adresą:
Įveskite paieškos raktinį žodį:
VARTOTOJŲ
STATISTIKA
Iš viso apsilankė: 14164355
Šiandien apsilankė: 13070
Dabar naršo: 227

 

 
© Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smartweb sistema