Biudžetinė įstaiga
Parko g. 14, 31140 Visaginas
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188711925
Tel. (8 386) 60 246
Faks. (8 386) 31 286
El. p. visaginas@visaginas.lt

Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Tarybos posėdžių transliacija
Naujienos
Visaginietės dalyvavo Baltijos jūros projekto ir GLOBE programos stovykloje „Auginkime mokslininką gamtinėje aplinkoje“

Praėjusią savaitę linksmai praūžė keturias dienas trukę Baltijos jūros projekto ir GLOBE programos vasaros mokymai-stovykla. Šis renginys vyko Dzūkijos nacionalinio parko Gamtos mokykloje, Marcinkonyse. Jam vadovavo Julija Fediajevaitė, Baltijos jūros projekto ir GLOBE programos koordinatorė, LMNŠC Gamtinio ir ekologinio skyriaus metodininkė. Stovykloje dalyvavo beveik 30 mokinių ir mokytojų iš įvairių Lietuvos mokyklų. Jų tarpe ir Visagino „Verdenės“ gimnazijos mokinės Violeta Navickaitė ir Evelina Vainiūtė kartu su mokytoja Danguole Savičiene.

 

Šių mokymų-stovyklos tikslą ir prasmę atspindi renginio pavadinimas – „Auginkime mokslininką gamtinėje aplinkoje!“. Stovyklos veiklos buvo orientuotos į mokinių gamtamokslinį ugdymą, organizuoti žygiai ir ekskursijos po Dzūkijos nacionalinį parką: Čepkelių raistą, pelkę „Meškos šikna“, Dorupio bei Grūdos upių pakrantes. Mokiniai kartu su mokytojais bei Dzūkijos nacionalinio parko geografu Gintautu Kibirkščiu matavo upelių debitą, vandens pH, ištirpusių mineralų koncentraciją, vertino upių vandens kokybę ir būklę. Čepkelių raistas jauniesiems mokslininkams paliko neišdildomų įspūdžių – daugeliui jų pirmąkart pasitaikė proga pabuvoti pelkėje.
 
„Labai laukiau to momento, kada eisime per pelkes, bet kartu ir labai bijojau... Nebuvau tikra, ar užteks jėgų. Bijojau įklimpti iki kaklo... Bet tyrinėti pelkes buvo labai įdomu!“ (Violeta).
 
Kai aš klampojau po pelkes, iš po kojų girdėjosi garsas: čep čep čep. Nuo šio čepsėjimo pelkė ir gavo pavadinimą – Čepkelių pelkė. Man patiko susipažinti su pelkių augalais: saulašarėmis, gailiais, kiminais. Kiminai gali sugeri 20 kartų daugiau vandens, negu patys sveria!“ (Evelina).
 
Grįžę iš žygių stovyklos dalyviai turėjo galimybę laboratorijos sąlygomis patyrinėti gamtoje susirinktą medžiagą – binokuliaru bei mikroskopais stebėjo durpių struktūrą, smėlio frakcijas, zooplanktoną, samanų ląsteles bei grybų sporas.
Vėliau jaunieji tyrėjai savo žinias ir gabumus išbandė protų mūšyje, kurio pagrindinė tema buvo gamtos ir aplinkos tyrimai, dalyvavo orientaciniame žygyje.
Viena iš mokymų-stovyklos potemių buvo darnus vystymasis. Jau pirmąją stovyklos dieną dalyviai buvo supažindinti su 17 darnaus vystymosi tikslų, numatytų Jungtinių Tautų darnaus vystymosi darbotvarkėje iki 2030 metų. Viso renginio metu mokiniai ir mokytojai pildė sąrašą tikslų, kuriuos jie siekė įgyvendinti stovykloje ar per ateinančius mokslo metus.

TwitterAtgal Spausdinimo versija Archyvas
Komentarų sąrašas (0)
 Prisijungimas gyventojams

MUS RASITE ČIA
                                                          Miesto schema 

RENGINIŲ
KALENDORIUS
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829300102
Lapkritis
    2018     
 
NAUJIENŲ
PRENUMERATA
Įveskite savo el. pašto adresą:
Įveskite paieškos raktinį žodį:
VARTOTOJŲ
STATISTIKA
Iš viso apsilankė: 27720078
Šiandien apsilankė: 20630
Dabar naršo: 168

 

 
© Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smartweb sistema