Biudžetinė įstaiga
Parko g. 14, 31139 Visaginas
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188711925
Tel. (8 386) 60 246
Faks. (8 386) 31 286
El. p. visaginas@visaginas.lt

Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Tarybos posėdžių transliacija
Interreg III programa

Europos Bendrijos iniciatyva INTERREG gyvuoja nuo 1989 m. Lietuva joje dalyvauja nuo įstojimo į Europos Sąjungą 2004 metais. Nuo 2007 metų Europos Bendrijos iniciatyvos INTERREG III pobūdžio bendradarbiavimas tęsiamas griežtai atskiriant bendradarbiavimą su ES valstybėmis narėmis ir trečiosiomis valstybėmis.
Daugiau informacijos http://www.interreg.lt/
Visagino savivaldybės administracija nuo 2005 m. iki 2007 m. įgyvendino 3 tarptautinius projektus, finansuojamus pagal šią programą:
1. „Plačiajuosčio interneto plėtra Baltijos jūros regiono atokiose vietovėse“ (Baltic rural broadband project);
2. „Regiono atnaujinimas per regeneraciją“;
3. „Dviračių takais per „Baltijos ežerų kraštą“ (Exciting cycle net in the Baltic Country of Lakes).

 

 ŠVARIOS ENERGIJOS GAMYBA, SAUGANT GAMTĄ MŪSŲ VAIKAMS – RAKTAS Į ATEITĮ! TARPTAUTINĖ KONFERENCIJA APIE ATSINAUJINANČIOS ENERGIJOS PLĖTROS GALIMYBES EUROPOJE

2012 m. rugsėjo 24 d. Berlyne (Vokietija) įvyko tarptautinė konferencija apie atsinaujinančios energijos plėtros galimybes Europoje. Konferencijoje dalyvavo dalyviai iš daugiau nei 20 Europos šalių, Baltijos ir Šiaurės jūrų regionų – tarptautinių bendradarbiavimo projektų „Viešosios energetikos alternatyvos“ (angl. Public energy alternatives (PEA, Baltic sea region program)) ir „Darbus energetikos planavimas“ (angl. Sustainable Energy Planning (North Sea region program)) partneriai ir dalyviai, taip pat Vokietijos Žemosios Saksonijos žemių – Šiaurės jūros regiono projektų dalyviai.
Sveikinimo žodį konferencijos dalyviams tarė Vokietijos Respublikos Parlamento (BUDESTAG) narys – Federalinis ministras – Michael Glos. Vokietijos energetikos agentūros direktorius Stephan Kohler perskaitė pranešimą „Energijos vartojimo efektyvumas – sėkmingo energijos tiekimo pagrindas“ apie atsinaujinančios energijos plėtros galimybes Vokietijoje.
Visus konferencijos dalyvius sužavėjo praktinis Güssing miesto (Austrija) mero Peter Vadasz pranešimas „Vietos energetikos politikos įtaka regiono (šalies) ekonomikai“, kuris buvo paremtas praktine Austrijos pasienio regiono patirtimi – pasiekti stulbinančios pažangos per ganėtinai neilgą laikotarpį – nuo labiausiai atsilikusio regiono su didžiausia migracija ir nedarbu iki pažangiausio regiono, kuriame nuolat kuriamos darbo vietos, regionas patraukliausia vieta gyventi ir visi sprendimai priimami suvokiant gamtos saugojimo klausimą. Pagrindinė mintis, kuria vadovaujasi Güssing regiono politikai – „Visada atsiminkime, kad mes neturime teisės žaloti gamtos, privalome išsaugoti ją mūsų vaikams ir vaikaičiams“.
Dar 1992 metais Güssing regionas turėjo daug ir įvairių problemų (nedarbas, migracija, protų nutekėjimas, vietovės nepatrauklumas gyventi) - Güssing buvo labiausiai atsilikęs rytų Austrijos regionas, besiribojantis su Vengrijos siena. Vietos politikai priėmė sprendimą vystyti regioną, išnaudojant savo vietovės potencialą (saulę, medieną, žemės ūkį) ir taip mažinti energijos (šilumos, elektros, degalų) importą, gaminant pridedamąją vertę ne tik regionui, o gautos pajamos už pagamintos energijos pardavimą liktų regiono gyventojams ir investicijoms vietovės plėtrai.
Pagrindinė regiono pasikeitimo priežastis – 1995 metais buvo parengta kryptinga energetikos strategija, aiškus ir nuoseklus veiksmų planas ir pradėta investuoti į infrastruktūrą gaminančią energiją iš atsinaujinančių energijos šaltinių. Projektai buvo finansuojami ES fondų, valstybės ir vietos lėšomis. Pasak Güssing mero, bet kokiam inovatyviam sprendimui įgyvendinti ir gauti rezultatą reikia nemažai laiko - ir Güssing‘e pačioje pradžioje pajamos buvo labai mažos.1996 metais buvo pertvarkoma vietos šildymo sistema (gamyba ir tiekimas pritaikomi gamybai iš atsinaujinančių išteklių). Buvo organizuota daugybė viešinimo kampanijų gyventojams, kadangi kaip ir visame pasaulyje žmonės (gyventojai) ypač kritiški naujovėms ir jomis nepasitiki. Mokslinių-techninių klausimų sprendime ypač regionui padėjo Vienos technikos universitetas.
Šiandien regione įrengta biodujų gamykla, gaminanti jas iš regione esančios medienos. Biodujų gamykla taip pat gamina šilumą ir elektrą. Güssing regionas aktyviai plėtoja e-Judumo (e-Mobility) strategiją. Pasak p. Peter Vadasz, net ir dabartiniu metu esančios technologijos puikiai išsprendžia energijos kaupimo galimybes – elektromobilių pajėgumų užtenka net ir didelėms miestams, nekalbant jau apie kompaktiškus regionus.
Naujausias pilotinis Güssing‘o projektas yra Sintetinių degalų gamybos įkūrimas ir vystymas regione.
Apibendrindamas pranešimą, Güssing regiono meras pateikė šiuos skaičius apibūdinančius Güssing ekonomiką šiandien: regionas išnaudodamas saulės energiją, medienos ir žemės ūkio išteklius, gamina 50 Mio kWh šilumos energijos (tenkina 85 proc. vietovės poreikio), 32 Mio kWh elektros energijos (tenkina200 proc. vietovės poreikio), jau dabar yra pagaminama sintetinių degalų 50 m2/h, 4000 t/a, nors, kaip pabrėžė p. Peter Vadasz, tai tik pilotinis projektas. Meras apibūdino darnų ir pavyzdinį  regiono gyventojų ir vietos valdžios bendradarbiavimą – statant miesto šilumos bio-katilinę subsidijos sudarė 33 proc. visų investicijų, jungimosi mokesčiai (akcininkų (gyventojų) indėlis kooperaciniu principu) 33 proc. visų investicijų, likusi investicinė dalis buvo padengta banko paskola. Tačiau dabar tiesioginę naudą gauna ne tik vartotojai, bet ir sukurto turto akcininkai (gyventojai).
Taigi, Güssing regionas šiandien – patrauklus verslui ir gyventi, besivystantis ir aktyviai besidomintis inovacijomis Austrijos regionas: čia įsikūrė 50 naujų kompanijų, sukurta daugiau nei 1100 naujų darbo vietų, o pajamos už pagamintos energijos pardavimus sudaro Güssing‘e 13 mln. eurų per metus. Peter Vadasz pasakė: „Tokiu būdu kiekvienam regionui svarbu nustatyti energetikos sektoriaus plėtros tikslus, parengti planus ir siekti nustatytų tikslų žingsnis po žingsnio, tik yra labai svarbu kiek tai užims žingsnių tikslo link. Niekas nėra daroma per naktį. Dabar mes gaminame energiją patys, kuriame darbo vietas regione, kurios atneša pinigus ir pasitenkinimą gyvenimo kokybe gyventojams“.
Švedijos miesto Växjö savivaldybės Plėtros departamento vadovas Andres Frazen perskaitė pranešimą „Perėjimas nuo naftos prie atsinaujinančių išteklių“. Växjö miestas giminingas su Kauno miestu (Lietuva) yra nusistatęs tikslą – tapti žaliausiu (tiek energetine, tik ekologine prasme) miestu Europoje.
Växjö savivaldybės strategija paremta trim kertiniais tikslais – darnus transportas, senų pastatų renovavimas ir vandens telkinių (ežerų) kokybės priežiūra. Svarbus komponentas – Växjö savivaldybės, pramonės ir verslo bei Linneus universiteto kooperacija (bendradarbiavimas).
Växjö savivaldybė pelnytai vadinama Švedijos ežerų kraštu – teritorijoje yra daugiau nei 200 ežerų. Savivaldybė aktyviai prisideda prie aplinkosaugos projektų. Tokiu būdu, buvo išvalytas Trummen ežeras, o išgautas dumblas buvo panaudotas energijos gamybai.
Växjö savivaldybė žingsnis po žingsnio siekia nusistatyto tikslo ir atsisako iškastinio kuro naudojimo viešajame ir privačiame sektoriuje: šilumos energija gaminama iš atsinaujinančių energijos šaltinių, kasmet savivaldybės mokyklose įrengiama saulės kolektorių sistemų karšto vandens gamybai, aktyviai įrengiamos fotoelektrinės ant visuomeninių pastatų elektros energijos gamybai, pradėta aktyviau diegti Passive house standart technologija, kuri yra ganėtinai populiari Vokietijoje, tačiau dar vis nauja Švedijoje. Organizuojamas pakankamai didelis skaičius viešinimo ir mokomųjų akcijų gyventojams. Andres Frazen pažymėjo, kad Växjö savivaldybėje vyksta intensyvus prekių pristatymas, atvežama po 20 t kasdien, todėl CO2 emisija mieste yra 70 %. Växjö savivaldybė kuria e-mobilumo tinklą ir aktyviai šviečia ir moko bendruomenę eko-vairavimo (angl. eco-driving) - pakraunaumų elektromobilių naudojimo tiek taksi sistemoje, tiek kitame viešajame transporte, tiek privačiame sektoriuje. Savivaldybės kasdieniniame gyvenime vis plačiau naudoja biodegalus.
Christian Huteenloher, Vokietijos namų, urbanistikos ir vystymo asociacijos generalinis sekretorius , savo pristatyme „Energijos pertvarkymas teisinga linkme“ kalbėjo apie būtinybę integruoti tikslus bei atnaujinti ne tik senstančius pastatus, bet ir kvartalus, miestus ir regionus. Pranešėjas trumpai pristatė vykdomo Baltijos jūros regiono šalių tarptautinio projekto „Viešosios energetikos alternatyvos. PEA“ įgyvendintas veiklas, pasiektus rezultatus ir naudą projekto dalyviams.

Paskutinis atnaujinimas: 2012-10-02 09:03:04
 Prisijungimas gyventojams

MUS RASITE ČIA
                                                          Miesto schema 

RENGINIŲ
KALENDORIUS
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Sausis
    2018     
 
NAUJIENŲ
PRENUMERATA
Įveskite savo el. pašto adresą:
Įveskite paieškos raktinį žodį:
VARTOTOJŲ
STATISTIKA
Iš viso apsilankė: 14192190
Šiandien apsilankė: 14158
Dabar naršo: 425

 

 
© Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smartweb sistema