Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

Gimtadienio ritmu

Gimtadienio ritmu

Rugpjūčio 9–11 dienomis Visaginas gyveno šventiniu ritmu. Atšventėme 44-ąjį miesto gimtadienį, padovanojusį visaginiečiams ir miesto svečiams daugybę gerų emocijų, pakilią nuotaiką, bendravimo džiaugsmą ir malonias staigmenas. Šiais metais organizatoriai šventės šūkiu kvietė švęsti Visaginą, o visaginiečiai į šį kvietimą atsiliepė iš širdies.
Dalis renginių, skirtų miesto gimtadieniui paminėti prasidėjo dar prieš šventinį savaitgalį – jau rugpjūčio 2 d. prasidėjo smėlio skulptūrų simpoziumas „Šokantis smėlis“, kuriuo metu sukurtos įspūdingos skulptūros džiugino visaginiečius visą savaitę.
Rugpjūčio 7 d. Visagino viešojoje bibliotekoje atidaryta jauki ir šilta keramikės Aldonos Jakubovskienės paroda. Rugpjūčio 8 d. visaginiečiai turėjo progą susipažinti su naujomis funkcinėmis bibliotekos galimybėmis, o taip pat apsilankyti Renijaus Pernavo tapybos parodos „Žmones suartina meno kalba“ ir Jono Grundos skulptūros bei Visagino tapytojų darbų parodose.
Rugpjūčio 9 d. renginių programą pradėjo Visagino viešoji biblioteka su edukacine programa „Visaginas – gervės miestas“, kurios metu į biblioteką sugužėję patys mažiausi visaginiečiai turėjo progą sužinoti daugiau apie Visaginą, pamiklinti rankas ir pasigaminti miesto simbolį – gervę. Čia pat veikė ir paroda „40-metė Visagino viešoji biblioteka“, pasakojanti apie gražią sukaktį mininčios bibliotekos kelią mieste.
Penktadienio popietė taip pat džiugino renginių gausa – visaginiečius džiugino įspūdingas Sedulinos alėjoje įrengtas šokantis ir dainuojantis fontanas, ypač daug džiaugsmo suteikęs mažiausiems visaginiečiams, Visagino ežero pakrantėje prasidėjo dailininkų pleneras „Judesio metaforos“, Visagino kultūros centre atidaryta įspūdinga A. Musatovo ir M. Romanovskio fotografijos paroda „Viskas praeina, o fotografija išlieka“, kurioje dėmesio centre atsiduria neišsenkantis įkvėpimo šaltinis – gamta. „Gervės“ šokių improvizacijomis Visagino paplūdimyje oficialiai pristatytos ir septynias dienas tobulintos smėlio skulptūros.  Vakarą tęsė nuotaikingas gyvos muzikos koncertas prie Visagino ežero. Čia skambėjo viskas: nuo klasikinių džiazo melodijų iki akustinio roko ir originalios instrumentinės muzikos.  Su grupėmis „Provincija“, „Aura“, „Acoustic missiles“ ir vokalistu Daliumi Garniu liūdna nebuvo! Pirmąją šventės dieną vainikavo  kino seansas po atviru dangumi – į Visaginą atkeliavo projektas „Kino karavanas“ su festivalio „Kino pavasaris“ atidarymo filmu „Vasara“.
Rugpjūčio 10 d. rytą pradėjome žvaliai ir sportiškai – šachmatų ir stalo teniso turnyrais. Kiek vėliau prasidėjusiose paplūdimio sporto žaidynėse taip pat netrūko sportinių aistrų – čia varžėsi tinklininkai, futbolininkai, krepšininkai, buvo galima išmėginti rankų stiprumą rankų lenkimo ir svarsčio rovimo rungtyse.
Šventinę programą tęsė iškilmingas savivaldybės tarybos posėdis. Į šventinį tarybos posėdį pasveikinti Visaginą atvyko europarlamentaras Bronis Ropė, LR Seimo narys Algimantas Dumbrava, miestų-partnerių delegacijos iš Obninsko (Rusijos Federacija), Slavutičiaus (Ukraina), Breslaujos ir Smurgainių (Baltarusija), Dagdos (Latvija), Varmės Lidzbarko ir Zambruvo (Lenkija), Visagino miesto Garbės piliečiai, taip pat Ignalinos ir Zarasų rajonų merai bei kiti garbingi svečiai. Iškilmingas posėdis prasidėjo Lietuvos Respublikos himnu. Sveikinimo žodį tarė meras Erlandas Galaguz, kuris savo kalboje džiaugėsi kiekvieno mylinčio Visaginą žmogaus indėliu į miesto dabartį ir ateitį bei palinkėjo saugoti tai, kas svarbiausia ir auginti naują. Posėdžio metu padėkota ir mūsų savivaldybės „šimtukininkams“, džiuginantiems visus savo akademiniais pasiekimais.
Po pietų šventiniai renginiai persikėlė į kitas miesto erdves. Santarvės aikštėje įvyko jau gražia tradicija tampanti „Gimtadienio popietė“, kurios metu visaginiečiai sėdo prie bendro stalo, dalinosi vaišėmis ir prisiminimais apie miestą. „Atradimų pievoje“ buvo galima išbandyti įvairius muzikos instrumentus, susipažinti su animacijos pradmenimis, pasigaminti žaisliuką ir atrasti dar daug įdomių dalykų. Mugė „Pagaminta Visagine“ stebino vietos kūrėjų meistriškumu ir išmone – čia buvo visko: nuo spalvingų veltinių iki kruopščiai ir su meile pagamintų sagių. Šiais metais pirmą kartą organizuotoje augintinių programoje „Mes esame atsakingi už tuos, kuriuos prisijaukinome“ buvo ne  tik pramogų, nuotaikingų pasirodymų ir pažinčių su tarnybiniais bei terapiniais šunimis, bet ir daug vertingos informacijos. „Vaikų miestelyje“ kaip visada skambėjo juokas ir klegesys. Čia tradiciškai įteikti „Mažojo visaginiečio“ pasai. Savo žavesį ir talentus mažiausieji visaginiečiai, o taip pat ir senjorai demonstravo koncerte „Kuriame kartu“. Atrasti savyje sportininko dvasią skatino linksmos ir pozityvios paspirtukų, mažųjų ropliukų ir bėgliukų varžybos.
Šventinę programą užbaigė didysis vakaro koncertas, kuriame skambėjo jaunųjų Visagino talentų balsai, žiūrovai šėlo  kartu su GJAN, „Sisters on Wire“ bei „Bratja Grim“ ir mėgavosi įspūdingu muzikiniu fejerverku.
Rugpjūčio 11 d. Šv. apaštalo Pauliaus bažnyčioje buvo laikomos Šv. Mišios už Visaginą ir visaginiečius.

Dėkojame visiems, kurie šventė kartu, savo idėjomis ir darbu prisidėjo prie šventinės nuotaikos kūrimo. Visi kartu bendromis jėgomis sukūrėme įsimintiną renginį mūsų bendruomenei ir svečiams. Nuoširdus ačiū Jums visiems už tai, kad ši miesto šventė buvo kupina gražių akimirkų, gerų emocijų ir šypsenų.

Kviečiame pasigrožėti Šventės akimirkomis.


Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras
Apsaugos kodas

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"