Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

Visagino savivaldybė neabejinga patiems mažiausiems kovotojams už trapią jų gyvybę!

Visagino savivaldybė neabejinga patiems mažiausiems kovotojams už trapią jų gyvybę!

Nuo 2009 m. kasmet lapkričio 17 d. minima Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena. 2011 m. lapkričio 17 d. neišnešiotų naujagimių organizacija „March of dimes“ purpurine organizacijos spalva apšvietė Niujorko dangoraižį „Empire State Building“, o nuo 2013 m. šią dieną kasmet mini daugiau kaip 60 pasaulio šalių, tarp jų ir Lietuva.
Visagino savivaldybės administracija, palaikydama Neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ iniciatyvą, 2019 m. lapkričio 12–20 dienomis purpurine spalva apšvies Visagino savivaldybės pastatą.
Purpurinė spalva skleidžia žinią visuomenei apie neišnešiotą naujagimį, priešlaikinį gimdymą, jo priežastis, problemas ir pavojus. Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, pernelyg anksti gimusių kūdikių problema yra labai aktuali. Pasaulyje kas 10 vaikelis gimsta neišnešiotas, Lietuvoje gimsta apie 6 proc. ankstukų. Pernelyg ankstyvų gimimų skaičius auga, o anksčiau gimę naujagimiai sudaro didžiausią naujagimių pacientų grupę. Nepaisant šio didelio ankstyvo gimstamumo skaičiaus ir galimos rizikos, visuomenė dar labai menkai žino apie priešlaikinio gimdymo prevenciją, problemas bei pavojus ir visuomet mano, kad ši problema yra toli nuo jų šeimos.


Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras
Apsaugos kodas

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"