Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

Atidaryta J. Grundos paroda "Duona iš dangaus" | Pirmasis renginių ciklo skirto Aukštaitijos atmintiniems metams renginys

Sausio 19 dieną VKC „Sedulinos“ parodų salėje įvyko Jono Grundos (Ignalina) skulptūros ir tapybos parodos „Duona iš dangaus“ atidarymas – pirmasis renginių ciklo, skirto Aukštaitijos atmintiniems metams, renginys.
Meno gerbėjai rinkosi į Aukštaitijos atmintiniems metams skirtą parodą. Asmeniškai pasveikinti skulptoriaus ir tapytojo Jono Grundos atvyko Visagino savivaldybės mero pavaduotoja Aleksandra Grigienė ir Visagino kultūros centro direktorius Audronis Imbrasas.
Jono Grundos paroda „Duona iš dangaus“ bus eksponuojama sausio 19 d. - vasario 4 dienomis VKC „Sedulinos“ parodų salėje (Vilties g. 5).
 
Jonas Grunda gimė 1961 metais Ignalinoje. 1982 m. baigė Kauno taikomosios dailės mokyklą, 2001 m. studijavo Vilniaus dailės akademijoje. Grunda - skulptorius ir tapytojas, kūrybinį kelią pradėjęs gimtajame krašte šiandien žinomas visoje Lietuvoje.

Grunda išpuošė gimtąjį miestą ir jo apylinkes savo monumentaliais meno kūriniais – įvažiavimus į Ignaliną žymi medinės skulptūros, Laisvės aikštėje trykšta Ignalinos lelijos fontanas, keliauti ežerų krašte kviečia dviratininko skulptūra. Prie Kultūros centro jau beveik tris dešimtmečius motinišką ramybę spinduliuoja akmeninė „Ramybė“, o skveruose išsibarstę balti lelijų žiedai. Menininkas ranką pridėjo ir kuriant trijų skulptūrų ansamblį, iš tolo pasitinkantį atvažiuojančius į Antalksnės kaimą, o kelyje Šakarva–Antalksnė–Kirdeikiai pailsėti sustojančius žavi kartu su Raimondu Žieviu sukurta geležinio stipruolio skulptūra „Kelininkas“. Lietuvos tūkstantmetį primena ir krašto legendas pasakoja medžio skulptūros Vidiškėse. J. Grundos sukurti medžio, akmens darbai atsidūrė ne tik kraštiečių, bet ir įvairių Aukštaitijos bei kitų Lietuvos miestų erdvėse.

Paroda nemokama.
Visagino Kultūros centro informacija
Nuotraukų autorė Kristina Gedžiūnaitė
 

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras
Apsaugos kodas

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"