Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

Galimybių pasai išduodami daugiau nei 700 šalies vaistinių, tikima šį skaičių padidinti iki tūkstančio

Per 700 vaistinių, priklausančių „Benu“, „Eurovaistinės“, „Gintarinės vaistinės“ ir „Norfos vaistinės“ tinklams, nuo ketvirtadienio nemokamai išduoda galimybių pasus jų pageidaujantiems gyventojams. Ši paslauga pradėta teikti Registrų centrui ir Lietuvos vaistinių asociacijai priklausančioms vaistinėms įdiegus reikalingus techninius sprendimus, rašoma asociacijos pranešime žiniasklaidai.

„Šalies institucijoms ieškant sprendimų dėl galimybių pasų išdavimo tinklo plėtros, nusprendėme nelikti nuošalyje. Juolab kad daugeliui gyventojų neturėtų kilti didelių sunkumų atvykti galimybių paso į artimiausią vaistinę – Lietuvoje vaistinių prieinamumas yra vienas didžiausių Europos Sąjungoje, 100 000 šalies gyventojų tenka net 48 vaistinės“, – sako Lietuvos vaistinių asociacijos pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė.

Galimybių paso pageidaujantys gyventojai vaistinės darbuotojui turės pateikti asmens dokumentą. Norint atsiimti galimybių pasą už kitą asmenį, į vaistinę reikia atsinešti paprastą asmens rašytinį prašymą bei pateikti prašančio ir atsiimančio gyventojo asmens dokumentus.

Registrų centro Paslaugų valdymo direktorė Diana Vilytė sako, kad dėl sklandaus bendradarbiavimo su Lietuvos vaistinių asociacija pavyko sudaryti sąlygas išplėsti galimybių paso distribucijos tinklą.

„Iki šiol asmenims, neturintiems ir nesinaudojantiems elektroninėmis tapatybės atpažinimo priemonėms, galimybių pasai buvo išduodami fiziniuose Registrų centro klientų aptarnavimo padaliniuose, juos taip pat jau kurį laiką dalina ir mobili Registrų centro komanda. Matant išaugusį susidomėjimą atsirado ir poreikis išplėsti vietų, kuriose asmenys gali gauti atspausdintą galimybių pasą, skaičių, todėl esame dėkingi už glaudų ir geranorišką bendradarbiavimą su Lietuvos vaistinių asociacija. Sudarytos sutartys ir rasti technologiniai sprendimai nuo šiol leis gyventojams galimybių pasą gauti ir vaistinėse“, – sako D. Vilytė.

Šiais metais kai kuriose vaistinėse pradėtos teikti ir vakcinacijos nuo COVID-19, taip pat kitų ligų (gripo, erkinio encefalito) paslaugos. Asociacijos vadovės teigimu, kiti vaistinių tinklai bei mažesnės vaistinės taip pat yra kviečiami jungtis prie iniciatyvos išduodant gyventojams galimybių pasus.

„Tikimės, kad artimiausiu metu ši paslauga bus teikiama daugiau nei 1000 šalies vaistinių”, – sako K. Nemaniūtė-Gagė.

Planuojama, kad „Camelia" vaistinių tinklo vaistinėse galimybių pasus bus galima atsispausdinti nuo penktadienio. Atsispausdinti galimybių pasą bus galima visose „Camelia" vaistinėse, jų Lietuvoje yra daugiau nei 300.

Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos duomenimis, šių metų pradžioje Lietuvoje veikė 1343 licencijas turinčios vaistinės.

Informacija iš https://www.lrt.lt/naujienos/sveikata/682/1484016/galimybiu-pasai-isduodami-daugiau-nei-700-salies-vaistiniu-tikima-si-skaiciu-padidinti-iki-tukstancio


Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras
Apsaugos kodas

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"