Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

Kelionė po apskrities regiono bibliotekas

Kelionė po apskrities regiono bibliotekas

Visagino viešosios bibliotekos ir Europos informacijos centro bendradarbiavimas tęsiasi jau daugiau nei dešimtmetį, kuomet biblioteka, pirmoji teikusi projektą centrinei Europos informacijos būstinei, siekė savo patalpose įkurdinti Centro reklaminę literatūrą, atributiką ir dalyvauti jo veikloje. Atlikus remontą tai ir vyko, bet ilgainiui bibliotekai buvo iškelti nauji kompiuterizacijos uždaviniai ir šį projektą perėmė tuometiniame Visagino kultūros centre dirbusi Indrė Gruodienė. Bendradarbiavimas vyko ir toliau, bibliotekoje buvo pristatomos Centre leistos knygos, parodos, kurios atitiko Europos informacijos centro centrinėje būstinėje numatytas temas. I. Gruodienė dalyvavo kasmetiniuose, specializuotose mokymuose. Tai nėra unikalus funkcijų persiskirstymas, nes toks centras iš viso neveikia Ignalinos r. savivaldybėje, o Utenoje, bibliotekoje yra mažiau išradingesnis. Pernai Visagino Europos informacijos centras, jau veikiantis verslo inkubatoriaus patalpose, buvo įsteigęs prizus vasaros skaitymo iššūkio dalyviams, susitikus aptartos tolesnės galimybės nuveikti kažką naudingo Visagino bendruomenei. Buvo aptartos projektų idėjos, kurių pasėkoje išsigrynino mintis pakviesti savivaldybės politikus, bibliotekininkus ir senjorus į Europos finansinį prisidėjimą ar kaip kitaip sėkmingai besitvarkančias bibliotekas Utenos apskrities regione.
Šiemet ankstyvą pavasarį bibliotekoje apsilankiusi Visagino Europos informacijos centro vadovė Indrė Gruodienė pranešė apie palankų centrinės būstinės sprendimą finansuoti panašaus projekto veiklas. Tai buvo lyg savotiška pavėlavusi dovana Visagino bibliotekai, minėjusiai veiklos 40-etį. Gaila, kad pandemija sutrukdė įgyvendinti projektą pirmą pusmetį, nes priderinus prie liepos mėnesio paskutinių dienų jau prasidėjo rinkiminis periodas ir, dėl šventos ramybės, nesinorėjo įžiebti kibirkšties tarp besivaržančių partijų. Apsispręsta į kelionę po Zarasų, Utenos, Ignalinos rajonų viešąsias bibliotekas ir Šventos Mitologinį taką, kuris yra Sirvėtos regioniniame parke (dalis  jo jau Utenos apskrityje) kviesti pirmuosius statybininkus, pensininkus, IAE veteranus ir „Paletės“ klubą bei Visagino viešosios bibliotekos ir mokyklų bibliotekininkus. Susidarė 48 žmonių grupė. Organizacinius kelionės darbus atliko Visagino viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduoja Dalia Savickaitė ir, kadangi dėl ligos pati negalėjo vykti, kelionę pravedė Europos informacijos centro vadovė Indrė Gruodienė. Projektas buvo finansuotas iš Centro lėšų. Jas sudarė ne tik transporto nuoma, bet ir mokėjimas už pietus bei bilietus Take.
Bibliotekininkai nežinojo tik kai kurių kitų bibliotekų veiklų subtilybių, o senjorai buvo gerokai pasipiktinę ankstyvesnėmis valdžiomis, kuomet palygino tai, ko pasiekė kaimynai. Akivaizdu, kad kitų rajonų valdžios minties ir pažinimo galiai skiria daug daugiau atidos. Jie vis kartojo, kad jei turėtų tokias bibliotekas kaip apskrityje, tai iš ten neišeitų. Projekto vykdytojams susidarė įspūdis, kad iki šių dienų patiriama kultūrinė izoliacija neleidžia galvoti plačiau apie šiuolaikinės Lietuvos laimėjimus esant Europos Sąjungoje, apie modernias darbo formas ir erdves, kurios leidžia bibliotekoms veikti kitaip. Įvertintina ir tai, kad rajonų bibliotekose, kur visame rajone yra 14-15 tūkstančių, o rajonų centruose – 3-5 tūkstančiai gyventojų veikia tokios ištaigingos, didžiulės, šviesios miestus aptarnaujančios bibliotekos. Utenoje, kuri laikoma centru, veikia viešoji ir du jos padaliniai. Bibliotekose pateikti informaciją rusų kalba nebuvo itin sunku, bet kainų skirtumą įgyjant bilietus Mitologiniame take vien už tai, kad informacija būtų pateikiama užsienio, t. y. rusų kalba, bilietai buvo brangesni. Maloniai nustebino priimančių bibliotekininkų paslaugumas ir vaišingumas – ačiū jiems. Mitologinis takas senjorų vaikščiojimui buvo labai patogus, stotelės gana patogiais atstumais, informacija nauja ir vertinga. Vykstantys senjorai apsilankymų objektuose maloniai dovanojo savo gamybos širdeles ir piešiniais transformuotus butelius.
Visagino viešoji biblioteka dėkoja už bendradarbiavimą Visagino Europos informacijos centrui ir Indrei Gruodienei už geranoriškumą, senjorams už aktyvų domėjimąsi ir supratimą, kad pasaulis aplink Visaginą progresuoja, šypsenas ir dovanas, o iš kolegų tikisi pokyčių organizuojant veiklą.

Dalia Savickaitė

Daugiau nuotraukų rasite čia.


Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras
Apsaugos kodas

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"