Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

Nuo liepos 1 d. prasideda prašymų dėl socialinės paramos mokiniams 2020–2021 mokslo metams priėmimas

Nuo liepos 1 d. prasideda prašymų dėl socialinės paramos mokiniams 2020–2021 mokslo metams priėmimas

Tėveliams primename, kad nuo liepos 1 d. prasideda prašymų dėl socialinės paramos mokiniams – paramos mokinio reikmenims įsigyti ir nemokamo maitinimo 2020–2021 mokslo metams – priėmimas.
Prašymai priimami Visagino savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus 108 kab. Taip pat šeimos turi galimybę pateikti elektroninius prašymus tinklalapyje http://www.spis.lt/

Kokią socialinę paramą gali gauti mokiniai?
Priklausomai nuo gaunamų pajamų

  • Mokiniai turi teisę į nemokamus pietus ir į paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienam gyvenančiam asmeniui (toliau – vidutinės pajamos vienam asmeniui) per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų (toliau – VRP) dydžio (187,5 Eur).
  • Mokiniai turi teisę į nemokamus pietus ir paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 2 VRP dydžiai (250 Eur), atsižvelgiant į šeimos gyvenimo sąlygas šiais atvejais: ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, kai motina ar tėvas vieni augina vaiką (vaikus), kai šeima augina tris ir daugiau vaikų ar bent vienas šeimos narys yra neįgalus.
  • Savivaldybės administracija turi teisę nemokamą maitinimą skirti išimties atvejais, jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį neviršija 2,5 VRP dydžio (312,5 Eur).
  • Mokiniams, kurių vidutinės pajamos vienam asmeniui mažesnės nei 1,5 VRP dydžio (atskirais atvejais – 2 VRP dydžiai), gali būti skiriamas nemokamas maitinimas vasaros atostogų metu mokyklų organizuojamose vasaros poilsio stovyklose.

Atkreipiame dėmesį, kad dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti galima kreiptis iki spalio 5 d.

Nepriklausomai nuo gaunamų pajamų
Nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. visi priešmokyklinukai ir pirmokai turi teisę į nemokamus pietus nevertinant šeimos gaunamų pajamų. Primename, kad prašymus pateikti būtina.
Bendrai gyvenantys asmenys ar vienas gyvenantis asmuo turi pateikti prašymą-paraišką socialinei paramai mokiniams gauti (pildoma vietoje) arba elektroniniu būdu, taip pat pateikti šiuos dokumentus:

  • asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;
  • vaiko gimimo liudijimą;
  • pažymas apie pajamas (visų pajamas gaunančių bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens 3 paskutinių mėnesių iki kreipimosi mėnesio arba kreipimosi mėnesio);
  • pagal aplinkybes – kitus reikiamus dokumentus.

Atkreipiame dėmesį, kad apskaičiuojant vidutines mėnesio pajamas į bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens pajamas neįskaitoma pajamų dalis:
1) 25 procentai – bendrai gyvenantiems asmenims, auginantiems vieną ar du vaikus (įvaikius);
2) 30 procentų – bendrai gyvenantiems asmenims, auginantiems tris ar daugiau vaikų (įvaikių);
3) 35 procentai – asmenims, vieniems auginantiems vieną ar du vaikus (įvaikius);
4) 40 procentų – asmenims, vieniems auginantiems tris ar daugiau vaikų (įvaikių).

Smulkesnę informaciją apie socialinę paramą mokiniams galite sužinoti paskambinę telefonu (8 386) 34 561.


Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras
Apsaugos kodas

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"