Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

Oficialu: karantinas baigsis ketvirtadienį, bet kai kurios taisyklės ir rekomendacijos liks galioti

Kartu su birželiu Lietuvoje baigsis ir nuo praėjusių metų lapkričio galiojantis karantinas. Visgi tai nereiškia, kad nebeliks jokių taisyklių ar reikalavimų, nes šalyje ir toliau lieka galioti ekstremali situacija. Ministrų kabinetas pirmadienį nutarė, kokios taisyklės ir rekomendacijos išliks nutraukus karantiną.

Valstybės ekstremalių situacijų komisija (VESK) dar praėjusią savaitę nutarė siūlyti Vyriausybei nebepratęsti karantino, o šalyje palikti galioti valstybės lygio ekstremalią situaciją. VESK pastebėjo, kad nors sergamumo COVID-19 situacija šalyje gerėja, rizika vis dar išlieka, ypatingai turint omenyje pradėjusią plisti koronaviruso Delta atmainą.

„Kartu nėra atmestina ir atsinaujinančios sergamumo liga bangos pasireiškimo galimybė. Be to, kyla iššūkių užtikrinti, kad vakcinacijos tempai nesulėtėtų ir būtų paskiepyta kuo didesnė visuomenės dalis. Atsižvelgiant į išliekančias rizikas, VESK posėdyje buvo pritarta pasiūlymui palikti (neatšaukti) paskelbtą valstybės lygio ekstremaliąją situaciją“, – rašoma ministrų kabinetui teikiamame VESK dokumente.

Vyriausybė pritarė VESK siūlymui, kad prekybos, paslaugų teikimo vietose, valstybės ir savivaldybių institucijose, įmonėse darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami laikantis ekstremalių situacijų vadovo nustatytų sąlygų. Numatoma, kad reikės laikytis nuostatų dėl srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, higienos reikalavimų ir t.t.

Kertant valstybių sienas išlieka būtinybė pateikti imunizavimą nuo COVID-19 ligos patvirtinančius dokumentus arba COVID-19 tyrimo atlikimo faktą. Kaip sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, kalbant apie atvykimą į Lietuvą ir išvykimą iš jos, visos karantino nuostatos yra perkeliamos į ekstremalią situaciją, naujovių dėl to nėra.

 

 


Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras
Apsaugos kodas

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"