Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

Prašome gyventojų griežtai laikytis saviizoliacijos taisyklių

Kiekvieną savaitę Visagino savivaldybėje vykdomi patikrinimai, kaip asmenys laikosi saviizoliacijos taisyklių. Už karantino režimo taisyklių nepaisymą gresia baudos, prašoma susitelkimo ir supratingumo.

Policijos pareigūnai šiomis savaitėmis ėmėsi aktyviau kontroliuoti, kaip izoliacijos taisyklių laikosi grįžusieji iš paveiktų šalių ar tų valstybių, kuriose plinta mutavęs koronavirusas. Dažniausias pažeidimas – kad tikrinamas asmuo nebūna nurodytoje vietoje, kurioje turi izoliuotis. Gyventojai aiškinasi, kad izoliacijos vietą paliko tik trumpam, išėję pasivaikščioti į lauką. Asmeniui, pažeidžiančiam izoliacijos tvarką, skiriama bauda nuo 500 iki 1500 eurų. Jei žmogus už pažeidimą baudžiamas pirmą kartą, dažniausiai skiriama pusė minimalios baudos – 250 eurų.
Todėl raginame gyventojus griežtai laikytis izoliavimosi taisyklių, jeigu Jums yra privaloma saviizoliacija.

Izoliacijos principai:

  • Nepalikite izoliavimo vietos be sveikatos priežiūros specialisto leidimo. Į izoliavimo vietą ar iš jos, jei reikalinga atlikti tyrimus ar kitais atvejais, kai gautas sveikatos priežiūros specialisto leidimas, draudžiama vykti viešuoju transportu
  • Palaikykite reguliarų ryšį su sveikatos priežiūros specialistu, kuris šiuo metu rūpinasi jumis.
  • Visą izoliavimo laiką nepriimkite svečių ar lankytojų.
  • Maistu ir kitomis būtinomis priemonėmis pasirūpinkite nuotoliniu būdu – paprašykite draugų arba giminaičių, nesant tokios galimybės, kreipkitės čia.
  • Jeigu reikia pratęsti vaistų receptą, kreipkitės į savo šeimos gydytoją nuotoliniu būdu.
  • Jei buvote suplanavęs vizitus pas gydytojus specialistus, odontologą, pakeiskite vizito datą į vėlesnę.
  • Kasdien matuokitės kūno temperatūrą ir stebėkite savo būklę dėl pasunkėjusio kvėpavimo. Pablogėjus sveikatos būklei, kreipkitės į Karštąją koronaviruso liniją telefono numeriu 1808.
  • Jei žmogus grįžo iš užsienio, jam izoliacijos taisyklės suteikia galimybę išeiti pasivaikščioti į lauką 1 kilometro atstumu. Tačiau jei jis grįžo iš šalies, kur plinta mutavęs virusas, jis tokios galimybės netenka. Jis turi izoliuotis 14 dienų ir negali palikti namų be NVSC leidimo. Dar vienas skirtumas – atvykę iš minėtų šalių asmenys negali izoliuotis ten pat, kur gyventų su kartu nekeliavusiais žmonėmis. Jeigu grįžta vienas asmuo, jis negali keliauti pas tėvus ir izoliuotis kitame kambaryje. Jis turi izoliuotis visiškai kitose patalpose.

Sveikatos apsaugos ministerija paveiktų šalių sąrašą atnaujina kas savaitę. Informaciją apie taisykles, kurių reikia laikytis grįžusiems iš užsienio žmonėms, taip pat išimtis galima rasti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro interneto puslapyje.

Būkite atsakingi ir saugokite save bei kitus!​


Ką reikia žinoti būnant saviizoliacijoje

GRĮŽUSIEMS / ATVYKUSIEMS IŠ UŽSIENIO

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

IZOLIAVIMO IŠIMTYS


Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras
Apsaugos kodas

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"