Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

Socialinė parama mokiniams

Tėveliams primename, kad nuo liepos 1 d. prasideda prašymų dėl socialinės paramos mokiniams – paramos mokinio reikmenims įsigyti ir nemokamo maitinimo 2021–2022 mokslo metams – priėmimas. Prašymai priimami naudojantis Socialinės paramos šeimai informacine sistema www.spis.lt. Visagino savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus specialistas (108 kab.) priima tik su išankstine registracija*.

KOKIĄ SOCIALINĘ PARAMĄ GALI GAUTI MOKINIAI?

PRIKLAUSOMAI NUO GAUNAMŲ PAJAMŲ

  • Mokiniai turi teisę į nemokamus pietus ir į paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienam gyvenančiam asmeniui (toliau – vidutinės pajamos vienam asmeniui) per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų (toliau – VRP) dydžio (192 Eur).
  • Mokiniai turi teisę į nemokamus pietus ir paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 2 VRP dydžiai (256 Eur), atsižvelgiant į šeimos gyvenimo sąlygas šiais atvejais: ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, kai motina ar tėvas vieni augina vaiką (vaikus), kai šeima augina tris ir daugiau vaikų ar bent vienas šeimos narys yra neįgalus.
  • Savivaldybės administracija turi teisę nemokamą maitinimą skirti išimties atvejais, jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį neviršija 2,5 VRP dydžio (320 Eur).
  • Mokiniams, kurių vidutinės pajamos vienam asmeniui mažesnės nei 1,5 VRP dydžio (atskirais atvejais – 2 VRP dydžiai), gali būti skiriamas nemokamas maitinimas vasaros atostogų metu mokyklų organizuojamose vasaros poilsio stovyklose.

Atkreipiame dėmesį, kad dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti galima kreiptis iki spalio 5 d.

SVARBU:

NEPRIKLAUSOMAI NUO GAUNAMŲ PAJAMŲ

Nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. visi priešmokyklinukai, pirmokai ir antrokai turi teisę į nemokamus pietus nevertinant šeimos gaunamų pajamų, atkreipiame dėmesį, kad prašymų, dėl šių mokinių nemokamo maitinimo teikti nereikia, išskyrus atvejį kai kreipiamasi dėl aprūpinimo mokinio reikmenimis.

 Bendrai gyvenantys asmenys ar vienas gyvenantis asmuo turi pateikti prašymą-paraišką socialinei paramai mokiniams gauti (pildoma vietoje) arba elektroniniu būdu, taip pat pateikti šiuos dokumentus: •asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą; •vaiko gimimo liudijimą; •pažymas apie pajamas (visų pajamas gaunančių bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens 3 paskutinių mėnesių iki kreipimosi mėnesio arba kreipimosi mėnesio); •pagal aplinkybes – kitus reikiamus dokumentus.

Atkreipiame dėmesį, kad apskaičiuojant vidutines mėnesio pajamas į bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens pajamas neįskaitoma pajamų dalis:

1) 25 procentai – bendrai gyvenantiems asmenims, auginantiems vieną ar du vaikus (įvaikius);

2) 30 procentų – bendrai gyvenantiems asmenims, auginantiems tris ar daugiau vaikų (įvaikių);

3) 35 procentai – asmenims, vieniems auginantiems vieną ar du vaikus (įvaikius);

4) 40 procentų – asmenims, vieniems auginantiems tris ar daugiau vaikų (įvaikių).

Smulkesnę informaciją apie socialinę paramą mokiniams galite sužinoti  paskambinę telefonu  (8 386) 33 801, 8 617 58 040.

* Iš anksto registruotis į priėmimą galima dviem būdais. Pirma, internetu savivaldybės svetainėje www.visaginas.lt, pasirinkus Socialinė paramaàIšankstinė registracija. Antra – terminale, pasirinkus kalbą, pažymėjus ekrano lauką „Išankstinė registracija“ galima pasirinkti priėmimo dieną ir laiką. Išankstinės registracijos metu (ir internetu, ir terminale) Jūs turėsite įvesti savo asmens dokumento numerį ir tuomet bus patvirtinta registracija bei nurodytas laikas, kada atvykti į priėmimą.


Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras
Apsaugos kodas

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"