Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

Sveikiname artėjančių šv. Velykų proga ir prašome švęsti saugiai!

Artėjant šv. Velykų savaitgaliui, primename karantino tvarką ir rekomenduojame, kokių prevencinių priemonių reikia laikytis, atsižvelgiant į nepalankią epidemiologinę situaciją šalyje dėl COVID-19 ir siekiant užkirsti kelią viruso plitimui.

Nuo 2021 m. kovo 27 d. 00.00 val. iki 2021 m. balandžio 6 d. 24.00 val. Lietuvoje griežtai ribojamas asmenų judėjimas tarp savivaldybių, išskyrus kai kuriuos atvejus (pvz., kai vykstama į savo gyvenamosios vietos savivaldybę arba į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę dėl artimųjų giminaičių mirties, į darbą (darbo reikalais) ir pan.).

Viešose atvirose vietose asmenys gali būti ne didesnėmis nei 5 asmenų arba dviejų šeimų ir (ar) dviejų namų ūkių narių grupėmis. 

Primename, kad vyresniems nei 6 metų amžiaus asmenims viešose vietose privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, kurios priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną.
Šis reikalavimas netaikomas:

  • asmenims, kai jie sportuoja;
  • paslaugos teikimo metu;
  • neįgalumą turintiems asmenims;
  • atvirose erdvėse, kai šalia 2 metrų atstumu nėra kitų asmenų, išskyrus šeimos narius.

Draudžiama:

► daugiau nei vienos šeimos artimi kontaktai;
► rengti asmenines šventes viešose ir privačiose erdvėse, jei jose dalyvauja daugiau nei viena šeima, išskyrus šventes atvirose erdvėse, kai dalyvauja ne daugiau nei dvi šeimos;
►palikti gyvenamąją vietą, išskyrus atvejus, kai vykstama į darbą (darbo reikalais), prekybos vietą, į aptarnaujančius tarptautinius keleivių maršrutus oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų, į nekilnojamojo turto objektą, valdomą nuosavybės teise, laidotuves, dėl sveikatos priežiūros ir kitų paslaugų ar objektyviai pagrįstų priežasčių, kai vykimas neišvengiamai būtinas, kai vykstama pasivaikščioti atvirose vietose, taip pat kai vykstama prižiūrėti sergančių ar negalinčių savimi pasirūpinti asmenų.

Rekomenduojama:

► kuo rečiau lankytis parduotuvėse, esant galimybei pasinaudoti paslauga prekių pristatymu į namus. Apsiperkant laikytis saugaus atstumo nuo aplinkinių, dėvėti kaukę, dezinfekuoti rankas, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo;
►asmenims, turintiems didesnę riziką susirgti sunkia COVID-19 forma, nesilankyti arba kuo rečiau lankytis parduotuvėse, vaistinėse, bažnyčiose, kitose viešose vietose, vengti viešojo transporto;
► asmenims, kuriems yra privaloma izoliacija, griežtai laikytis izoliavimo taisyklių visą izoliavimo laikotarpį;
► kuo dažniau plauti rankas ir vėdinti gyvenamąsias patalpas ► pajutus viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (pvz., karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.) likti namuose ir konsultuotis Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba susisiekti konsultacijai su savo šeimos gydytoju.

Visas rekomendacijas ir svarbią informaciją apie koronaviruso infekciją, vakcinavimą ir kt. rasite savivaldybės interneto svetainės www.visaginas.lt rubrikoje „Gyventojams – Ką svarbu žinoti apie COVID-19“.

Švęskite saugiai. Saugokite savo ir savo artimųjų sveikatą!


Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras
Apsaugos kodas

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"