Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

Visagino savivaldybės delegacijos vizitas į Norvegiją

Visagino savivaldybės delegacijos vizitas į Norvegiją

Liepos 22–23 d. Visagino savivaldybės meras Erlandas Galaguz, mero patarėjas Darius Radkevičius ir Visagino savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros, sporto ir valstybinės kalbos kontrolės skyriaus vedėja Asta Sieliūnienė lankėsi Budė mieste (Norvegijoje). Vizito tikslas – susipažinti su Norvegijoje sėkmingai vystomais inovatyviais švietimo modeliais, užmegzti kontaktus su Budė savivaldybe bei šiame regione veikiančia nepelno organizacija – fondu „FIRST Scandinavia“.

Vizito darbotvarkę parengė ir kelionę organizavo mero patarėjas Darius Radkevičius, bendradarbiaudamas su minėto fondo steigėju bei vadovu Per-Arild Konradsen. Dvi dienos buvo kruopščiai suplanuotos, kupinos Norvegijos kolegų geriausių sėkmės istorijų pristatymų, pažinimo ir Visaginui naudingų kontaktų.
2000 metais įkurto fondo „FIRST Scandinavia“ veiklos tikslai – skatinti vaikus ir jaunimą domėtis mokslu, matematika ir apskritai technologijomis, per unikalią mokymosi patirtį suteikti vaikams pažinimo, tyrinėjimo ir atradimų džiaugsmą, išbandyti save įvairiose praktinėse-tiriamosiose veiklose ir tuo prisidėti, kad daugiau jaunimo pasirinktų gamtos mokslus. Organizacija įgyvendina kelias edukacines koncepcijas, tačiau šio vizito metu daugiausiai dėmesio buvo skirta Niutono koncepcijai (Newton Concept), kurios kūrėjas ir yra fondas „FIRST Scandinavia“. Koncepcija buvo sukurta Fondui bendradarbiaujant su Norvegijos bendrojo ugdymo mokyklose dirbusiais pedagogais. Fondo komanda – skirtingas kompetencijas turintys, išskirtinai talentingi, kūrybiški pedagogai, puikiausi savo sričių profesionalai. Pagal Niutono koncepciją yra kuriami Niutono kambariai, kuriuose pagal parengtus ir aprobuotus modulius, suderintus su bendrojo ugdymo mokyklose dėstomų dalykų programomis, gali mokytis visi mokiniai, nepriklausomai nuo jų lankomos bendrojo ugdymo mokyklos. Tokiu būdu geriausi dalyko mokytojai ir moderniausios edukacinės erdvės, laboratorijos tampa vienodai prieinami visiems mokiniams. Niutono kambariuose veiklos ir metodai parenkami koncentruojantis į tai, ko mokiniai ketina išmokti, taikomas „panardinimo“ į tam tikrą veiklą metodas, skiriamas laikas refleksijai, ryšių tarp to, kuo užsiimama, apie ką kalbama suvokimui, derinant praktiką ir teoriją formuojamas profesinis supratimas apie tam tikrą sritį. Niutono koncepcijoje veikia ypatingi kokybės užtikrinimo kriterijai, laiduojantys ne tik mokinių saugumą, bet ir vienodos mokymo kokybės užtikrinimą visame tinkle.
Visagino delegacijai buvo suteikta galimybė apsilankyti trijuose Niutono kambariuose, kiekvienas iš jų turi savo specializaciją: Niutono centras, kuriame tyrinėjami su energija susiję mokslai, Niutono skraidymo akademija, įkurta kartu su Boeing korporacija, bei saloje greta žuvininkystės profesinio centro kartu su atviroje jūroje įrengta lašišų ferma įkurtas jūros gyvybės pasaulį tyrinėjantis Niutono kambarys.

Dalis programos buvo skirta vizitui į Budė savivaldybę, kur delegaciją priėmė vicemeras Ola Smaplass, mero atostogų laikotarpiu jį pavaduojantis, ir savivaldybės administracijos direktorius Rolf Kare Jensen. Buvo aptartos galimybės pasirašyti ketinimų protokolą dėl būsimo bendradarbiavimo tarp savivaldybių, apsikeista informacija apie Visagino ir Budė savivaldybių išskirtinumą, galimus bendrus interesus partnerystei. Su pasididžiavimu šeimininkai aprodė visiškai naujas savivaldybės administracijos pastato patalpas, kurios tikrai nustebino savo modernumu, funkcionalumu, estetika ir dėmesiu ten dirbantiems žmonėms bei lankytojams.
Visagino delegacija grįžo kupina įkvėpimo ir siekio į tolimą ateitį neatidėliojant imtis veiksmų, kad būtų sukurtos sąlygos mūsų savivaldybės pedagogams, vaikams ir jaunimui turėti ne mažiau puikias sąlygas darbui ir mokymuisi.


Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras
Apsaugos kodas

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"