Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

Vyriausybė nusprendė, kad nuo spalio 1 d. uždarose patalpose bus privaloma dėvėti kaukes

Vyriausybė nusprendė, kad nuo spalio 1 d. uždarose patalpose bus privaloma dėvėti kaukes. Kartu nutarta rekomenduoti darbą tiek viešiesiems, tiek ir privatiems juridiniams asmenims organizuoti nuotoliniu būdu.

Šiems Vidaus reikalų ministerijos siūlymams keisti ekstremaliosios situacijos dėl koronaviruso reguliavimą ministrų kabinetas pritarė trečiadienį, Vyriausybės posėdyje.

Dokumente, kuriam pritarė Vyriausybė, pažymima, kad Lietuvoje sparčiai plinta koronaviruso delta atmaina, kuriai būdingas apie 60 proc. didesnis užkrečiamumas, o tai reiškia, kad virusui perduoti užtenka ir trumpesnio laiko, ir mažesnio jo kiekio.

  • „COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) epidemiologinė situacija Lietuvoje išlieka nepalanki. 2021 m. rugsėjo 28 d. duomenimis, Lietuvoje vidutiniškai per dieną registruojama 1360 atvejų, 14 dienų sergamumo rodiklis yra 634,7 atvejai 100 tūkst. gyventojų“, – tvirtinama nutarime.
  • Anot VRM, COVID-19 lovų užimtumas asmens sveikatos priežiūros įstaigose, 2021 m. rugsėjo 28 d. duomenimis, siekia 1162 lovų, iš jų – 121 reanimacijos ir intensyvios terapijos atvejai.
  • Šiuo metu, kaip pastebi ministerija, Lietuvoje imunitetą nuo COVID-19 turi (paskiepyti ar persirgę) 67,7 procentai gyventojų, tačiau imunizuotų asmenų skaičius vis dar nepakankamas viruso plitimui valdyti.

Dėl šių priežasčių numatyta, kad nuo spalio 1 d. veido kaukių (respiratorių ar kitų priemonių) dėvėjimas uždarose erdvėse (pvz., kai teikiamos ar gaunamos paslaugos, perkamos prekės, darbo metu, dalyvaujant renginiuose), bus privalomas, nepriklausomai nuo to, ar veikla vykdoma su Galimybių pasu ar be jo, o ne rekomendacinio pobūdžio.

Straipsnis iš: https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/1506832/nuo-spalio-1-d-uzdarose-patalpose-deveti-kaukes-bus-privaloma-dirbti-rekomenduojama-nuotoliu?utm_medium=Social&utm_source=Facebook#Echobox=1632918516


Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras
Apsaugos kodas

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"