Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

Fotoparodos „Lietuvos kariuomenė fotografijoje“ atidarymas

2024-05-09  14:00 - 2024-06-10
Visagino kultūros centro „Sedulinos“ salė, Vilties g. 5

Apie fotokonkursą
Fotokonkursas „Lietuvos kariuomenė fotografijoje“, skirtas karo operatoriaus Tado Dambrausko atminimui, organizuojamas jau devynioliktą kartą. Šiuo konkursu siekiame iš arčiau parodyti Lietuvos kariuomenę skirtingose situacijose: kokie kariai yra pratybose ir šventėse, ką jie išgyvena, kaip treniruojasi, kaip siekia savo tikslų ir koks iš tiesų yra kario tarnybos kelias.
Šio fotokonkurso galerijoje – geriausios 2023 m. nuotraukos: fotografų užfiksuoti karių portretai, kariniai veiksmai, karių šventės ir kasdienio gyvenimo akimirkos, taip pat moderni, pažangi, aukščiausius NATO standartus atitinkanti Lietuvos kariuomenės technika ir ginkluotė.
Šiais metais fotokonkurse dalyvavo 67 fotografai: vieni iš jų fotografuoja kasdien, kiti tik retkarčiais, o treti užfiksavo akimirką atsitiktinai. Į albumą ekspertų komisija atrinko 56 geriausias nuotraukas, viena iš jų pripažinta ir linksmiausiu kadru.
Kviečiame su nuotraukomis susipažinti, pradėti fotografuoti jau dabar ir dalyvauti konkurse kitąmet!

Tadas Dambrauskas
Karo operatoriaus ir fotografo Tado Dambrausko vardas konkursui suteiktas norint įamžinti jo atminimą ir nuopelnus Lietuvos kariuomenei.
Tadas Dambrauskas Krašto apsaugos departamente pradėjo dirbti 1990 m. Tadas buvo paskirtas Vilniaus operatyvinės grupės instruktoriumi-metodininku. Vėliau dirbo žurnalo „Karys“ fotografu, brigados „Geležinis Vilkas“ ir Krašto apsaugos ministerijos operatoriumi.

Dirbdamas dėl „gero kadro“ Tadas Dambrauskas nevengė rizikos ir netradicinių sprendimų. Rizika Tadui – kaip gyvenimo būdas. Jis pirmasis kariuomenėje filmavo parašiutininkus prisirišęs prie lėktuvo sparno, nuolat leisdavosi į ilgus ir sudėtingus žygius kartu su kariais, fiksavo pirmųjų tarptautinių lietuvių misijų akimirkas Kroatijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Albanijoje, Kosove ir Afganistane.

Tadas sukaupė unikalų archyvą – nuo Lietuvos kariuomenės pradžios – Sąjūdžio žaliaraiščių – iki modernios, vertos narystės NATO, kariuomenės. Optimizmo ir gero humoro jausmo nestokojusio Tado objektyvas per 13 metų fiksavo ne tik pratybų, iškilmių, misijų akimirkas, bet ir linksmus karių kasdienybės vaizdus.Jo unikalūs reportažai ir nuotraukos susilaukė dėmesio ir tarptautinėje žiniasklaidoje.Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"