Svetainės struktūra Versija neįgaliems
lt
en ru

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena

2021-03-11  10:00 - 2021-03-11
Nuotoliniu būdu

Gražiausiais žiedais pražysta jau 31-asis laisvės pavasaris! Pasitinkame jį su nuoširdžia padėka visiems, sudėtingu praeito amžiaus istoriniu laikotarpiu tikėjusiems Nepriklausomos Lietuvos ateitimi.

1990 m. kovo 11 d. Lietuvos Atkuriamojo Seimo priimtas aktas „Dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo“ atvertė naują modernios Lietuvos istorijos puslapį. Tuomet tai buvo ryžtingas žingsnis į nežinomybę, pirmasis viltingas nepriklausomos Lietuvos kelio etapas, pasižymėjęs nepalaužiama vienybe ir euforija.
Iššūkių kupinu laikotarpiu jauna Lietuvos valstybė išlaikė demokratinių vertybių, pilietiškumo ir bendruomeniškumo egzaminus, atverdama naujoms kartoms aibę galimybių augti, mokytis, kurti ir dirbti. Ilgai slopinta žodžio laisvė atgimė, suteikdama teisę į nevaržomą saviraišką.
Mūsų istoriją kūrė įvairiausių tautybių, kultūrų, konfesijų Lietuvos žmonės.        
Nesvarbu kokiame mūsų šalies kampelyje begyventume, kokiai tautinei bendruomenei beatstovautume – esame viena visuomenė. Mus jungia tie patys džiaugsmai ir rūpesčiai, ta pati gamta, panašūs papročiai ir patirtis.
Laisvė suteikia daugybę galimybių, bet ir uždeda daugiau atsakomybės už veiksmus, savo vaikų ir valstybės likimą. Būkime verti šios laisvės, kurios simboliu prieš 31 metus tapo Kovo 11-oji. Nuo tol prabėgę metai – tik blyksnis tautos istorijoje, tačiau mums ir mūsų ateities kartoms – tai tikros laisvės gurkšnis, jėgos šaltinis, vilties žiburys. Prisiminkime, kad valstybę kuriame kasdien ir kiekvienas! Su švente!

Kovo 11-ąją Visagino kultūros centro kolektyvai dovanos virtualius sveikinimus ir pristatys Visagino dailininko Andrejaus Denisenko tapybos parodą „Trisdešimt peizažų“ Visagino kultūros centro Facebook paskyroje ir ant Visagino kultūros centro „Sedulina“ pastato fasado.Aktualios rubrikos

Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos © 2018 Sprendimas: UAB "Fresh Media"